Mamo, dlaczego tak wcześnie przychodzisz i znowu jesteś pierwsza?

Tak właśnie reaguje na przyjście swojej mamy jedna z naszych wychowanek.

Czas szybko bowiem mija dzieciom, kiedy mogą swobodnie bawić się pomocami dydaktycznymi w sposób jaki sobie zaplanują. Kiedy w naturalny sposób sięgają po nie, układając budowle, czy to z brązowych schodów, czy też dołączając elementy różowej wieży, nie czują jak szybko mijają długie godziny pracy w skupieniu. Innym razem natomiast, podejmują się logicznych układanek, robiąc sobie w ten sposób, mimowolnie, przerwę od męczących swą precyzją zajęć.

Zabawę z wodą najmłodsi lubią najbardziej. Uwielbiają długimi chwilami przelewać wodę z dzbanków czy też siłować się ze ściereczkami podczas nauki wyżymania. To wszystko oczywiście wykonywane jest z pełną powagą i nadwyraz skrupulatnie.

Bycie projektantką mody też jest ciekawe: oprócz łączenia odpowiednich części dziewczęcego stroju, ważne jest aby nauczyć się robienia tego ze smakiem. Wielką frajdę młodym damom sprawia również zabawa w precyzyjne przewlekanie sznurówek. Aż miło popatrzeć na szczęście dziecka, które mozolnie scalając wszystkie elementy, doprowadza w końcu do zakończenia pracy wykwintną kokardką.


mar 11, 2012 | Category: Ciekawostki, Inne | Comments: 1

 

One Response to “Mamo, dlaczego tak wcześnie przychodzisz i znowu jesteś pierwsza?”

  1. Zajęcia w Montessori są poparciem naszego sposobu wychowywania.
    Zachęcamy dzieci do bycia kreatywnymi, do zabawy i eksperymentowania z przedmiotami które nie wiążą się z komercyjnymi zabawkami. Sznureczki, koraliki, kamyki, sprężynki, pojemniki, drewniane zabawki, itp. są u nas rzeczą naturalną.
    Bardzo się cieszymy że Kubuś trafił do klubiku i może razem z dziećmi w miłej atmosferze spędzać dzień.


Leave a Reply
bottom