Jeszcze są wolne miejsca

Jeśli mieszkasz w Kielcach lub okolicach i szukasz przedszkola, w którym Twoje dziecko będzie się mogło rozwijać pod okiem wprawnego pedagoga, to zapraszamy do nas! Oferujemy indywidualny tok kształcenia przedszkolnego oparty o rewelacyjną metodę nauczania Marii Montessori. Metoda ta w 2009 roku zajęła drugie miejsce w konkursie „Najlepszy program wychowania przedszkolnego” organizowanego przez CODN w Warszawie i została zatwierdzona przez MEN jako jedna z niewielu, która nadal pozwala kształcić dzieci w wieku przedszkolnym.
Metodyka nauczania Marii Montessori, o którą oparto wspomiany program jest przykładem kreatywnej aktualizacji pedagogicznego podejścia montessoriańskiego do edukacji przedszkolnej z jednoczesnym wdrażaniem go w nowych realiach społecznych, organizacyjnych i programowych. Uznanie wzbudziła integralna koncepcja wielostronnego wychowania i wspomagania rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym.

Nasze, już osiągnięte, sukcesy

W ciągu ostatniego roku, u dzieci które uczęszczały do naszego Klubiku, zauważyliśmy wraz z rodzicami, znakomitą poprawę w zachowaniach społecznych: w miejsce kłótni pojawił się dialog i zrozumienie drugiej strony, krzyki i hałasy zastąpiła rozmowa i wzajemne wyjaśnianie sobie trudnych spraw. Jednym słowem mamy czym się chwalić. Na zajęciach plastycznych powstawały coraz to bardziej kolorowe, pełne ekspresji rysunki, prace malarskie czy wytwory małych rączek. Dzieci coraz chcętniej same przejmowały inicjatywę i nie czekając na propozycje prowadzących prosiły o coraz to nowsze zadania. Dzięki inicjatywie naszych młodych podopiecznych zorganizowaliśmy wycieczkę do źródeł wody w naszym mieście. Dowiedziały się tam „skąd się bierze woda w kranie”.

Indywidualizm to jedyny sposób na sukces

Kiedy dajemy dziecku możliwość kreatywnego wypowiadania się i okrywamy jego talenty, to tak naprawdę poznajemy kim jest i dokąd chce iść. Maria Montessori opracowując swój program nauczania wiedziała co robi. Udoskonalając go przez lata doprowadziła do perfekcji i zostawiła nam pedagogom materiał, dzięki któremu kształciły swoje dzieci takie sobowości jak księżna Diana, państwo Clintonowie czy rodzice obu założycieli Google.

Oto co Twórcy Google mówią o źródle swojego sukcesu:

Obaj chodziliśmy do szkoły Montessori, i myślę, że to właśnie ta częśc edukacji, która nastwaiona była na samodzielny rozwój a nie posłuszne wykonywanie poleceń nauczycieli, nieustanne dociekanie jak funkcjonuje otaczający nas świat i robienie rzeczy zawsze w nieco inny sposób, to właśnie przyczyniło się, że osiągnęliśmy sukces.

Jedną z najcenniejszych zalet nauczania metodą Marii Montessori jest to, że pozwoliła ludziom takim jak Anna Framk, Larry Page i Sergiej Brin rozwijać swój potencjał. Swoboda w zdobywaniu wiedzy i doświadczeń w swoim indywidualnym tempie, zadawanie pytań oraz brak sztywnego i schematycznego myślenia pozwala wyjątkowym jednostkom być naprawdę wyjątkowym!

Zapraszamy Państwa na nasze zajęcia, na których można poznać specyfikę opisywanej metody nauczania i porozmawiać na temat procesu kształcenia dzieci w naszym punkcie.
Zapisy do Klubiku Montessori można zgłaszać telefonicznie 668 083 803 lub mailowo klubik@klubikmontessori.pl.


lip 15, 2012 | Category: Inne | Comments: none

 


Leave a Reply
bottom