Warsztaty: Co sądzą inni o pedagogice Marii Montessori? (11.08.2012)

Na to pytanie odpowiedzi są różne, a wszystko tak naprawdę będzie zależało od naszej wiedzy na temat metody nauczania Marii Montessori, jej założeń i zasad.

Opinie każdego z nas będą się różniły w zależności od tego w jaki sposób mieliśmy okazję poznać założenia pedagogiki Marii Montessori.

Rozmowy z rodzicami i znajomymi uświadomiły mi, że kielczanie niewiele wiedzą na temat tak starej, bo ponad 100 letniej metody, mimo, że mamy Uniwersytet z kierunkiem nauczycielskim. Większość kielczan na wzmiankę o pedagogice Marii Montessori reaguje pytaniem:  Cóż to, za nowość? Na czym polega?

Zastanawia mnie, dlaczego tak się dzieje?

Niewiedza powoduje blokady przed dalszym rozwojem.

Na pytania: „A co dalej po przedszkolu Montessori, kiedy nie ma szkół?” odpowiadam, że kiedy po II wojnie światowej odradzała się w Niemczech pedagogika Montessori, nauczyciele zaczynali od zajęć przedszkolnych z pięciorgiem dzieci, na dodatek w piwnicy. Dzisiaj w Niemczech są żłobki, przedszkola i szkoły. Oni chcieli zmian i ich dokonali.

Wszystko co się dookoła nas wydarza zależy od nas. Z obserwacji wiem, że pedagogika dr Motessori nie zabiera dzieciom dziciństwa i rozwija je na wielu płaszczyznach. A skąd to wiem? Dowiecie się więcej kiedy przyjdziecie na warsztaty, w sobotę 11-go sierpnia o godz. 11:00.

Serdecznie zapraszam, już nie tylko rodziców z dziećmi, ale również nauczycieli, którzy mają wątpliwości co do metody Marii Montessori lub nie mieli okazji zobaczyć opracowanych przez nią pomocy dydaktycznych jak i sposobu pracy z tymi pomocami.

Liczba miejsc ograniczona!

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny pod numerem: 668 083 803, lub zgłoszenia mailem na adres klubik@klubikmontessori.pl.


lip 31, 2012 | Category: Wydarzenia | Comments: 1

 

One Response to “Warsztaty: Co sądzą inni o pedagogice Marii Montessori? (11.08.2012)”


Leave a Reply
bottom