Jestem głodna wiedzy

„Jestem głodna wiedzy” – tak powiedziała mama na ostatnich warsztatach Montessori. Podczas spotkania, cały czas, obserwowała swoją córcię i podziwiała, jak małymi kroczkami wchodziła w świat pomocy opracowanych przez Marię Montessori. Dzwieczynka jak i inne dzieci podeszła do rzeczy, które znała, czyli farmy. Dopiero po jakimś czasie, za każdym razem pytając: „Czy mogę to zobaczyć?”, „Czy mogę to wziąć?”, zaczęła sięgać po inne pomoce :) Bardzo chciała pokazać wszystkim, że jest samodzielna, co wspaniale pasowało do motta tak często cytowanego przez wszystkie placówki Marii Montessori:

„POZWÓL MI ZROBIĆ TO SAMODZIELNIE”.

Podczas gdy dziewczynka poznawała nowe rzeczy, mama z błyskiem w oku podziwiała jej zainteresowanie i zadawała, coraz to nowsze, pytania.

Dwie godziny zaplanowane na warsztaty okazały się zbyt krótkie, zdecydowaliśmy się zatem przedłużyć spotkanie, co wyszło wszytkim na dobre. Rozmawiało się bowiem bardzo miło.

Wszystkim odwiedzającym naszą placówkę dziękujemy za obecność, a tych którzy nie mogli tym razem uczestniczyć w warsztatach, z racji planów urlopowych, zapraszamy po powrocie :)

Niebawem kolejna edycja „Dni otwartych” !


sie 14, 2012 | Category: Inne | Comments: none

 


Leave a Reply
bottom